משקל עודף והשמנת יתר – מדוע אנחנו משמינים ?

vibit

 

כיום, המודעות למשקל הגוף התקין מתחילה לקבל האצה. רבים מהאנשים, אשר נמצאים במשקל גוף עודף או באחוזי שומן גבוהים, מגיעים להחלטה כי הם רוצים לשנות זאת.
השינוי לעתים עלול לקחת זמן רב, התמדה ושילוב של תזונה נכונה ופעילות גופנית. ועל אף, כל זה ישנם אנשים שעדיין קשה להם בהורדת אותם הגרמים. מכאן, עולם חדש התפתח והוא לא אחר משורפי השומן.
שנוצרו על מנת להביא לשריפת קלוריות מוגברת יותר בגוף ועל בסיס יומי. האם הם יעילים? איך כדאי להשתמש בהם והאם כדאי? על שאלות כאלו ואחרות נדון במאמר.

מהם שורפי שומן?

ישנם תוספים המספקים ומשמשים חומר בעירה כדי לשפר את הפחתת רקמת שומן. חומרים שנבחרו בקפידה כדי להאיץ את חילוף החומרים, להגדיל את הטמפרטורה בגוף, ואלו נקראים שורפי שומן הנועדו להרזייה. רוב שורפי השומן מכילים בתוכם כמה חומרים עיקריים התורמים לתפקידו:

  • קפאין, העוזר בהגברת ההוצאה האנרגטית על ידי יצירת חום, והפחתת הצריכה הקלורית.
  • ל-קרניטין- חומצת אמינו  שתפקידה העיקרי הוא למעשה להכניס את אותם חומצות השומן הקיימים בגופנו, אל תוך אברון המיטוכונדריה. שם ישתמש בהם עבור אנרגיה. 
  • ציטרוסאורנטיום – “תפוז מר”, פרי המכיל בתוכו חומרים הדומים מבחינה כימית לאדרנלין, נוראדרנלין  ואפדרין המשמשים בין היתר לעלייה ברמת הסוכר בדם, מה שמגביר את הוצאת האנרגיה בגופנו, והרגשה גופנית של אנרגיה מתמשכת.
  • תה ירוק-  מכיל כמויות רבות של פוליפנולים. תה הירוק מגביר את התרמוגנזה בגוף. תהליך זה הוא תהליך שתאי השומן בגוף האדם מייצרים חום, המגיע משריפת השומן והסוכר בתא. 

קבוצה זו וחומרים נוספים הנמצאים בתוסף זה מסייעת לשריפת שומן. 

איך ומתי להשתמש בתוסף זה?

את שורפי השומן אנחנו ניטול רק על פי הנחיות איש מקצוע או הנחיות של היצרן. מאחר ונטילתו תלויה בגורמים פיזיולוגים של הלוקח. לדוגמא: במידה ואדם סובל מהיתר לחץ דם, מומלץ כי לא ישתמש בתוסף זה. כמו כן, כדי באמת לרדת במשקל, להצר היקפים ולמעשה, להגיע למטרה שלשמה אנחנו לוקחים שורף שומן, יש לבצע פעילות גופנית ולשמור על תזונה נכונה. שני עקרונות אלו לא ניתן לדלג עליהם, גם בשימוש התוסף. לפעילות גופנית ערך עליון, בהגברת המטבוליזם (חילוף חומרים) וזרימת דם. ואף, חיזוק מערכת חיסונית ושמירה על גופנו מפני מחלות וחיידקים. בנוסף, אכילה נכונה חשובה בלקיחת התוסף, כדי לשמור על רמות אנרגיה בגופנו נכונות, ועיכול נכון יותר של שורף השומן. 

במידה ונלך על פי הנחיות אלו, ונקבל ידע נוסף מאיש מקצוע. רק אז נוכל באופן יעיל וטוב, לבצע את השינוי שלו אנחנו מכוונים. 

שורפי שומן המומלצים ביותר בתחום:

  • CLA 500– הינה חומצת שומן טבעית אשר הוכחה על ידי חוקרים באוניברסיטת ויסקונסין כבעלת השפעה חיובית על הרכב הגוף (אחוזי שומן,מסת שריר ועוד…) וחיזוק המערכת החיסונית.
    עוזרת למנוע הצטברות שומן ומשתמשת בשומן עבור אנרגיה. כמו כן, בעלת השפעה חיובית על רמות הכולסטרול והטריגליצרידים התורמים לבריאות הלב. מלבד היתרונות העיקריים המסעיים לפתח הרכב גוף רזה, הCLA גם מגביר את פוטנציאל של בניית השריר עבור הגוף בעיצוב התוצאות.
  • ל- קרניטין – חומצה אמינית שתפקידה העיקרי נשיאת חומצות השומן אל המיטוכונדריה, “תחנת הכוח” של התא, למטרת ייצור אנרגיה. חומצה אמינית זו אחראית להפיכת שומן לאנרגיה ומסייעת בניצול יעיל של מולקולות שומן. ביכולתה לעזור לשרוף שומן ולהגדיל את מסת השריר. ל-קרניטין נוזלי של סאן מכיל רק ל-קרניטין מהמותג ©Carnipureמקור טהור, איכותי בעל זמינות ביולוגית גבוהה ביותר, פרי מחקר ופיתוח בלונזה, שוויץ.
  • ליפו אקס R6- מאזן רמות סוכר בדם, יעיל להורדת הכולסטרולו עוזר לשיפור חילוף החומרים בשרירים. מכיל בתוכו ג’ינג’ר המשחרר ומסייע בהרפייה עדינה של שרירים ובשחרור כיווצים בגוף. בנוסף, מכיל בתוכו קינמון מחזק את המערכת החיסונית, משפר פעילות עיכול.

פאוור ספורט = כושר גופני ותזונה = דרך חיים !

 אילן אזולאי
מנכ”ל פאוור ספורט.