5 יתרונות של מזון גולמי

vibit

אכילת מזון טבעי/ גולמי הוא אחד הדברים הבריאים ביותר שאתה יכול לעשות עבור הבריאות שלך. לא כולם מודעים היטב לכלל היתרונות הבריאותיים בצריכה מזון מסוג זה. במאמר הבא נסקור לכם כמה נקודות חשובות בצריכת מזון גולמי לבריאות הגוף לעומת צריכת מזון מעובד שנוצר במעבדה.

היתרונות העיקריים בצריכת מזון גולמי הם:

1. תזונה, היתרון בצריכת מזון גולמי כחלק מהתזונה – היתרון הברור ביותר בדיאטת מזון גולמי היא שאתה מקבל את החומרים המזינים שלך מהמזון המקורי שלהם בצורה הטהורה ביותר, אין צורך להוסיף ויטמינים ומינרלים נוספים למזון כי המזון הגולמי מכיל את הרכיבים החשובים ממש כמו בטבע. עיכול המזון הוא מהיר וקל. עיכול קל גורם לשיפור פרוק המזון וכך משפר את היכולת התפקודית של הגוף ובמקביל שומר על מערכת חיסונית חזקה ומניעת מחלות.

2. אלרגיות ודלקות- צריכה של מזון מעובד עלולה לגרום לנו שלל דלקות ואלרגיות. אכילת מזון מעובד מרכיבים שונים עלול לגרום לכאבי מפרקים, בעיות עור, גזים ועלייה במשקל. למעשה איכלת מזון גולמי/ טבעי מקלה על גופנו וגורמת לנו להרגיש מדהים גם במראה וגם בתזונה היומית שלנו.

3. אנרגיה מואצת – אחד היתרונות הבולטים ביותר שאנו רואים ברב אנשים שעושים שינוי וצורכים מזון גולמי זו כמות האנרגיה בגופם. העייפות בגופנו נגרמת מעומס על הקיבה תוך כדי צריכת מזון מעובד ולכן תזונה נכונה יכולה לשפר את ההרגשה להפחית את רמת העייפות בנוסף מעלה את רמת האנרגיה כך שהיום יהיה קליל ומהנה יותר.

4. השקפה בריאותית – צריכת מזון גולמי/טבעי משפר את ההשקפה הבריאותית שלך כלומר מאפשר לך להיות מודע יותר לגוף שלך ולבריאותך. הרי זה ידוע, ככל שאתה מתרכז ומטפח את מערכת הגוף הפנימית שלך, ההרגשה תהיה טובה ויותר וכמובן המראה החיצוני.

5. טעם – אחד היתרונות שאנשים רבים לא חושבים עליו. אכילת מזון גולמי הוא מזין אך לא תמיד טעים במיוחד. זה עלול לקחת קצת זמן לבלוטות הטעם להסתגל למזון מסוג זה. לאחר צריכה קבועה של מזון מסוג זה תבינו כי המזון המהיר והמעובד פחות טעים וסביר להניח שתשאלו את עצמכם איך אכלתם את זה.

חשוב לדעת כי שילוב של מזון גולמי ובריא בתפריט היומי יעניק לכם הרגשה טובה יותר, בריאות איתנה ומראה נהדר, לכן חשוב להקפיד בשילוב של שפע פירות וירקות, דגנים נבטים, אגוזים וזרעים.