המוצר נוסף בהצלחה!
המוצר נמחק בהצלחה!

העגלה שלי

לסיום קנייה
₪0

קופונים והטבות

יש לך קופון או הטבה? הגעת למקום הנכון

מחיקת עגלה

בחרתם למחוק את כל המוצרים מהעגלה, האם להמשיך?
חיוג מהיר
ק.אחרונות
0
העגלה שלי
מבצעים
תפריט
כתב: אילן אזולאי, מנכ"ל פאוור ספורט
קראו: 182 גולשים
22/12/20, 15:13

מה ההבדל בין יוגה לפילאטיס ?

פילאטיס לעומת יוגה: ההבדלים ומה מתאים לך

פילאטיס, יוגה, נראה שכולם מציעים אימונים דומים, אז איך תבחרו? בשנים האחרונות אימוני יוגה ופילאטיס התפתחו יותר לבריאות הגוף והנפש, משמעו מעבר לפעילות אירובית או מכשירי כח , יש חשיבות לשלב פעילות 1-2 בשבוע לעבודה של פילאטיס או יוגה .

יוגה ופילאטיס הם שניהם אימונים בעלי השפעה נמוכה המתמקדים בשימוש בהתנגדות למשקל גוף. היתרונות עצומים. שני האימונים יכולים להגביר את הבריאות הכללית, ולהביא לאיכות חיים טובה יותר. כמו בכל תרגיל, צורה נכונה היא מכרעת. יש לבצע שינויים עבור בעלי מגבלות פיזיות.

פילאטיס

פילאטיס פותח על ידי ג'וזף פילאטיס בסוף מלחמת העולם הראשונה. הוא שימש בעיקר כשיקום לחיילים פצועים. פילאטיס הביא את שיטתו לארצות הברית בשנת 1923 ובילה שנים בחידוד גישתו.

פילאטיס עשוי:

להגביר את כוח השרירים ואת הסיבולת

לשפר את הגמישות והיציבה

להוביל לאיזון טוב יותר

לגרום לירידה בכאבי מפרקים

בפילאטיס מתמקדים בתנועות קטנות הדורשות שימוש בשרירים מייצבים חשובים בגב ובליבה. יש לשים דגש חזק להתחיל כל תרגיל בנשימה מבוקרת היוזמת התכווצות של שרירי הליבה. ניתן לעשות פילאטיס על גבי מזרון יוגה או על מזרון התעמלות כל שהוא. ניתן לשלב עבודת פילאטיס
עם ציוד נלווה כגון:כדור אובר בול,משקולות במשקל קל,גומיות כושר אשר שימוש באביזרים נלווים
מאפשר לנו מנופים ומשקל גופך בלבד בכדי לספק עמידות.

פעילות בפילאטיס יכולה לשפר את בריאות הגוף שלנו בעיקר לאנשים הסובלים מבעיות של דלקות פרקים,כאבי גב,פציעות במפרקים,שרירים תפוסים וכל בעיה שקיימת בגוף שלנו ניתן לשיפור.

 

עבודה ביוגה יכולה להעניק לנו :

המקורות המדויקים של היוגה אינם ידועים. אבל זה קיים לפחות ב -3,000 השנים האחרונות.
ליוגה יש שורשים בשמאניזם, בודהיזם ודתות מזרחיות אחרות. זה מתרכז סביב חמש האמונות
של:
הרפיה נכונה
תרגיל
נְשִׁימָה
דִיאֵטָה
חשיבה ומדיטציה חיובית

קשב ונשימה

קשב ונשימה עמוקה הם מאפיינים מרכזיים בתרגול יוגה. למרות שיש הרבה סוגים שונים של יוגה, החזקת תנוחות שונות וזורם דרך סדרות שונות של תנועות היא סטנדרטית ברוב השיעורים. ניתן לראות יוגה כסוג של כושר נפש-גוף. הוא משלב פעילות גופנית ומיקוד מודע. זה מביא מודעות מוגברת לנשימה ולאנרגיה.

 

יתרונות של יוגה:

היתרונות של יוגה נחקרו בהרחבה. בנוסף ליתרונות הגופניים והנפשיים, ידוע שגם ליוגה יש השפעות חיוביות על בעיות רפואיות, כולל:
חֲרָדָה
דִכָּאוֹן
טרשת נפוצה
דַלֶקֶת פּרָקִים
מצבי נשימה
לחץ דם גבוה
כאב כרוני
סכרת סוג 2

קווי דמיון ביוגה ופילאטיס:

גם את היוגה וגם את פילאטיס ניתן לעבוד על מזרון ומעט אביזרים נלווים. הם דורשים רק שימוש במזרן וכמה אביזרים נוספים כמו בלוק או טבעת פילאטיס, אם תרצה בכך.

שניהם מתמקדים בשימוש נכון של הנשימה במהלך פעילות גופנית ומדגישים נשימה סרעפתית, או נשימה עמוקה לתוך הבטן.

גם יוגה וגם פילאטיס דורשים התמקדות נפשית ויכולים לעזור להפחתת מתח ניתן להתאים אותם גם לרמות כושר שונות.
כדי לעודד אותך להתאמן ולאכול טוב, אנו נשלח לך את הטיפים והסיפורים המובילים שלנו בנושא בריאות, וכן חדשות שחובה לקרוא.

הכנס את האימייל שלך:___________

הפרטיות שלך חשובה לנו.

 

מה עדיף? יוגה או פילאטיס?

יוגה לעומת פילאטיס: מה עדיף?

יוגה ופילאטיס הם שניהם אימונים נהדרים. אם יש לך מצב בריאותי, כדאי לך להתייעץ עם מדריך כדי לקבוע מה הכי מתאים לך.

צורות רבות של יוגה דורשות גמישות ניכרת וניידות של המפרקים, במיוחד עמוד השדרה, הירכיים ופרקי כף היד. למרות שניתן לשנות את רוב התנוחות, אדם עם מגבלות קשות או כאב עלול למצוא אותו מאתגר לעקוב אחר שיעורים מתקדמים יותר.

ישנם סגנונות רבים ושונים של יוגה, כולל יוגה משקמת, אקרו יוגה וכיסא יוגה. המפתח למצוא את מה שהכי מתאים לגוף שלך.

פילאטיס יכול להיות תרגיל נהדר למבוגרים מבוגרים או לאלה שמחלימים מפציעה בגלל תרגילי השפעה נמוכים ותנועות עדינות. ישנן צורות רבות של פילאטיס. ההבדל העיקרי ביניהם הוא סוג הציוד בו משתמשים.

אימונים מבוססי ציוד משתמשים בתנועות רבות כמו בשיעור מחצלת, אך עם התנגדות נוספת. פילאטיס מחצלת נהדר עבור אנשים רבים, אך הוא יכול להיות מאתגר יותר עבור אנשים עם ירידה בתנועתיות או עם כוח ליבה ירוד.

 

פילאטיס יכול להיות יקר, וגישה לציוד היא חובה עבור צורות מסוימות של פילאטיס. כמו ביוגה, ניתן לשנות את הפילאטיס, אך הדרכה וביצוע נכון של התרגילים הם חיוניים בכדי למנוע פציעות.

אזהרות

אם יש בעיה בריאותית,נשימתית,אורטופדית או אם את בהיריון או כל בעיה אחרת כדאי להתייעץ עם רופא לפני תחילת כל פעילות ספורט,או לגוף ולנפש. אם אתם סובלים מבעיות כאבי גב או צוואר יש לשנות סוג האימונים על מנת לשפר את מצבך.

התייעץ תמיד עם הרופא שלך ומדריך מוסמך לפני שתתחיל תוכנית אימונים כלשהי. יתכן שתרצה לחשוב על שיעורים פרטיים לפני שתקפוץ לכיתה או אחרי סרטון אימון. צורה לא נכונה או דחיפת עצמך מעבר לגבולות שלך עלולים לגרום לפציעה.

 

מאמר זה נכתב לפי שיקולו האישי והמקצועי של אזולאי אילן , לשאלות או התייעצות מקצועית יש אפשרות לשלוח אלינו מייל , ונחזור בתשובה.

מאמרים מומלצים
מאמרים אחרונים